Butik Otel Nedir?

16 Mayıs 2018 0 YORUM

1-Neden Butik Oteller Tercih Edilmelidir?

Butik otel nedir? 5 yıldızlı otellerden, tatil köylerinden çok daha farklı konsept barındıran, günümüzde çok sayıda insanın kalabalıktan uzak bir tatil geçirmek istediği şu günlerde sıkça tercih edilen yerler olarak tanımlanabilir. Bu tip otellerde oda sayısı azdır, beraberinde çalışan personel sayısı da azdır. Ancak öyle bir sistem vardır ki, müşteriye özel hizmet veren bir personel ayarlanılır bu da bir müşteri için özel olma hissi yaratır. Butik otellerde sanki misafirliğe gidilmişçesine sıcak bir ortam vardır. Geri dönüş hiç bir şekilde arzu edilmez.

Butik otellerde işletme genelde sahipleri tarafından olur. Ve bu kişi her zaman müşteri karşısındadır. İkram edilen tüm yiyecekler doğal ve taptazedir. Bunun dışında bu tarz otellerde kendine öz bir durum vardır ki, bu da oda tasarımı olsun, yapısı olsun ; ilk girişte kendini belli eder.

1.1-İola Butik Otel 

Bozcaada’da 1950’li yılların konseptini yansıtan dizaynı ve tasarımıyla 2012 yılında hizmete giren İola butik otel Rum mahallesinde hizmet vermektedir. 17 oda ve 45 yatak kapasitesi ile ada merkezinin en büyük otellerinden biri olan İola butik otele geldiğinizde kendinizi bambaşka bir dünyada hissedeceksiniz.

İola Butik Otel detaylı inceleyin.

1.2- House Bozcaada Otel

Rum mahallesinin sakin sokağında bulunan bu ufak otel sokağında trafik yoktur. Sokak kaldırımlarla sonlandığı için arabaların girmesi yasaktır.  Böylece arabaların giremediği kaldırımlı sokakta kapı önünde oturup keyif yapılabilmektedir. Araçla gelen misafirler için park alanı yürüme mesafesinde bulunmaktadır.

House Bozcaada Oteli detaylı inceleyin.

2-Butik Otellerde Konaklama Sebepleri

Butik otel nedir? Rahatlıktır, huzurlu bir tatildir. Kendini özel hissetmektir, kalabalıktan uzak, sessiz ama bir o kadar da dostluk kurabilecek ölçülere sahip bir ortamdır. Büyük otellerdeki tekdüze saat diliminden çoğu zaman sıkıcıdır, robot gibi hissedilir, oysa butik otellerde rahat ve samimi ortam huzur verir.

2.1-Bozcaada Atak Konukevi

Bozcaada Atak Konukevi iskeleye 200 metre mesafede yer alıyor.Bozcaada merkezindeki meşhur merdivenli sokak üzerinde bulunan Atak Konukevi deniz manzaralı odalar ve teras sunuyor.

Bozcaada Atak Konukevi detaylı inceleyin.

Butik otel nedir? Konaklamak için belli başlı dikkat çekici bazı kriterler vardır. Butik otellerde samimi bir ortam vardır. Sanki evindeymişçesine bir rahatlık vardır ki, bu insana büyük bir haz verir. Butik otellerde kullanılan eşyaların mutlaka bir manevi değeri vardır ve bu işletme sahibi tarafından mutlaka paylaşılır. En azından el emeği göz nuru bir eşya ile karşı karşıya kalmak bile insanı etkileyen boyutlardır.

Butik otellerde oda sayıları azdır ancak her birinde tasarım farkı vardır. Butik otellerde hizmet büyük otellere nazaran dört dörtlük nazarındadır. Çünkü büyük otellerdeki kapasitenin üstü kalabalık personel tarafından yeterli hizmeti karşılayamaz duruma girebilir. Bu da müşteri ile ilgilenmelerde eksiklikler yaşatır. Oysa bir butik otelde hizmetli müşterinin adını dahi bilir, çünkü birebir ondan sorumludur. Bir başka artı nokta ise diğer otellere nazaran büyük otellerin çok fazla fiyatlı olmamasıdır. Hem rahat bir ortam hem de çok fazla ücret ödememek gerçekten butik otellerle tanışmak için en önemli nedendir.

Butik Otel Nedir
128 GÖRÜNTÜLEME PAYLAŞ
BOZCAADA OTELLERİ
albatros otel
Albatros Otel
2011 yılında hizmete giren Albatros Otel, Rum mahallesinin tam ortasında, restoranların hemen yanıbaşında, denize sadece 2 dakikalık yürüme mesafesinde bulunan konumuyla ilgi çekiyor. Sezonun büyük bir kısmını eski müşterileri ve onların önerileri ile gelen müşterini ağırlayarak geçiren otelde keyif dolu bir tatil sizi bekliyor.
risus butik otel
Risus Butik Otel
Bozcaada merkezde Ünzile teyzenin sıcakkanlılığı ile sizleri bekleyen Risus Butik Otelin konumu iskeleye yürüme 5 dakika mesafede.Deniz ve kale manzaralı odası ve terası bulunan otel siz değerli konuklarını heycanla beklemekte.Bozcaada Otelleri hakkında detaylı bilgi edinmek için hızlıca tıkla!
bozcaada en güzel otel
Bozcaada En Güzel Otel
Bozcaada en güzel otel ve konaklama alternatifleri ile kısa kaçamakların, sömestr tatillerinin ve doyasıya yaşanacak bir yaz tatilinin en uygun alternatiflerinden bir tanesidir.
aspava otel
Aspava Butik Otel Bozcaada
Aspava Otel 2011 sezonunda hizmete açılmıştır.Bozcaada iskelesi, Bozcaada Kalesi ve Bozcaada merkezi sadece birkaç adım uzaklıkta bulunuyor.Aspava Otel manzarası ve konumu ile en çok tercih edilenler arasında.
Bozcaada Destina Suit Otel
Bozcaada’da Tuzburnu Bekçi Bayırı mevkiinde yer alan 2008 yılından bu yana hizmet veren Mira Otel Tatil Apartları, 4000 m2 arazi üzerine kurulmuş 9 adet çift kişilik yataklı suit,10 adet çift odalı suit odalardan oluşmaktadır. Otel Bozcaada merkeze uzaklığı yalnızca 1.2 km, Denize uzaklığı ise 250 metredir.
Yorumlar ( 0 )
Yorum Yazın