Butik Otel Nedir?

16 Mayıs 2018 0 YORUM

1-Neden Butik Oteller Tercih Edilmelidir?

Butik otel nedir? 5 yıldızlı otellerden, tatil köylerinden çok daha farklı konsept barındıran, günümüzde çok sayıda insanın kalabalıktan uzak bir tatil geçirmek istediği şu günlerde sıkça tercih edilen yerler olarak tanımlanabilir. Bu tip otellerde oda sayısı azdır, beraberinde çalışan personel sayısı da azdır. Ancak öyle bir sistem vardır ki, müşteriye özel hizmet veren bir personel ayarlanılır bu da bir müşteri için özel olma hissi yaratır. Butik otellerde sanki misafirliğe gidilmişçesine sıcak bir ortam vardır. Geri dönüş hiç bir şekilde arzu edilmez.

Butik otellerde işletme genelde sahipleri tarafından olur. Ve bu kişi her zaman müşteri karşısındadır. İkram edilen tüm yiyecekler doğal ve taptazedir. Bunun dışında bu tarz otellerde kendine öz bir durum vardır ki, bu da oda tasarımı olsun, yapısı olsun ; ilk girişte kendini belli eder.

1.1-İola Butik Otel 

Bozcaada’da 1950’li yılların konseptini yansıtan dizaynı ve tasarımıyla 2012 yılında hizmete giren İola butik otel Rum mahallesinde hizmet vermektedir. 17 oda ve 45 yatak kapasitesi ile ada merkezinin en büyük otellerinden biri olan İola butik otele geldiğinizde kendinizi bambaşka bir dünyada hissedeceksiniz.

İola Butik Otel detaylı inceleyin.

1.2- House Bozcaada Otel

Rum mahallesinin sakin sokağında bulunan bu ufak otel sokağında trafik yoktur. Sokak kaldırımlarla sonlandığı için arabaların girmesi yasaktır.  Böylece arabaların giremediği kaldırımlı sokakta kapı önünde oturup keyif yapılabilmektedir. Araçla gelen misafirler için park alanı yürüme mesafesinde bulunmaktadır.

House Bozcaada Oteli detaylı inceleyin.

2-Butik Otellerde Konaklama Sebepleri

Butik otel nedir? Rahatlıktır, huzurlu bir tatildir. Kendini özel hissetmektir, kalabalıktan uzak, sessiz ama bir o kadar da dostluk kurabilecek ölçülere sahip bir ortamdır. Büyük otellerdeki tekdüze saat diliminden çoğu zaman sıkıcıdır, robot gibi hissedilir, oysa butik otellerde rahat ve samimi ortam huzur verir.

2.1-Bozcaada Atak Konukevi

Bozcaada Atak Konukevi iskeleye 200 metre mesafede yer alıyor.Bozcaada merkezindeki meşhur merdivenli sokak üzerinde bulunan Atak Konukevi deniz manzaralı odalar ve teras sunuyor.

Bozcaada Atak Konukevi detaylı inceleyin.

Butik otel nedir? Konaklamak için belli başlı dikkat çekici bazı kriterler vardır. Butik otellerde samimi bir ortam vardır. Sanki evindeymişçesine bir rahatlık vardır ki, bu insana büyük bir haz verir. Butik otellerde kullanılan eşyaların mutlaka bir manevi değeri vardır ve bu işletme sahibi tarafından mutlaka paylaşılır. En azından el emeği göz nuru bir eşya ile karşı karşıya kalmak bile insanı etkileyen boyutlardır.

Butik otellerde oda sayıları azdır ancak her birinde tasarım farkı vardır. Butik otellerde hizmet büyük otellere nazaran dört dörtlük nazarındadır. Çünkü büyük otellerdeki kapasitenin üstü kalabalık personel tarafından yeterli hizmeti karşılayamaz duruma girebilir. Bu da müşteri ile ilgilenmelerde eksiklikler yaşatır. Oysa bir butik otelde hizmetli müşterinin adını dahi bilir, çünkü birebir ondan sorumludur. Bir başka artı nokta ise diğer otellere nazaran büyük otellerin çok fazla fiyatlı olmamasıdır. Hem rahat bir ortam hem de çok fazla ücret ödememek gerçekten butik otellerle tanışmak için en önemli nedendir.

Butik Otel Nedir
36 GÖRÜNTÜLEME PAYLAŞ
BOZCAADA OTELLERİ
zeytin butik otel ve kahvalti evi
Zeytin Butik Otel ve Kahvaltı Evi
Zeytin Butik Otelin merkezi konumu ve mükemmel kahvaltısı ile Bozcaada Otelleri arasından en güzellerinden bir tanesi.Bozcaada Otelleri arasında butik tasarıma sahip olan bu otel hakkında detaylı bilgiler almak için bağlantıya tıklayabilirsiniz!
mauna otel manzara
Mauna Otel
Mauna Otel merkezde ve en canlı sokaklardan birinde yer alıyor.Bozcaada Meryem Ana Kilisesi yakınındaki yerinde yeni işletmecisi Ayşin hanım sizleri ağırlıyor.Otel fiyatları Oda + kahvaltı şeklinde olup, ödemenizi kredi kartıyla da yapabilirsiniz.
le mansion otel
Le Mansion Otel
Le Mansion Otel Bozcaada'da yeni işletmecileri ile hizmet vermekte.Yenilenen yüzüyle Le Mansion Otel Bozcaada'da bulunmayan pek çok şeyi siz değerli misafirlerimize sunmakta.Le Mansion hakkında tüm detayları öğrenmek istiyorsanız tıklayın.
hanimeli otel bozcaada
Hanımeli Otel
Bozcaada Hanımeli Otel, 2014 yılında adaya yerleşen genç çift işletmecileri ve yaptıkları restorasyon çalışmaları ile adaya merhaba dedi.Turizm sektöründe uzun yıllar çalışmış İNAN ailesi tarafından işletilen Hanımeli Otel, adanın tam merkezinde Türk mahallesinde yer alıyor. Limana yalnızca 30m mesafede, 9 Otel odası, 3 bahçe odası, şirin bahçesi, tadına varamayacağınız kahvaltısı, ulaşım kolaylığı ve güleryüzlü işletmecilik anlayışı ile unutulmaz bir tatil geçirebilmeniz için siz değerli misafirlerini, büyük bir heyecanla bekliyor.
kalais otel
Kalais Otel
Bozcaada Meryem Ana Kilisesinin bir üst sokağında yer alan otel, 2011 yılında hizmet vermeye başlamıştır. Kalais Otel, Bozcaada'nın en yeni otellerinden biri olup, hayran kalacağınız ferah ve huzur verici bir iç dizaynı bulunmaktadır.
katina hotel bozcaada
Katina Hotel Bozcaada
Katina Hotel iskeleye yürüme mesafesindeki konumu ile zahmetsiz bir tatil imkanı sunuyor.Tesisin dış görünümü ile bütünleşen mor salkımlardan gölgeli sokakta kendinizi huzur ve sakinliğin içinde bulacaksınız. Tesisle ve Bozcaada Otelleri ilgili detaylı bilgiyi , telefon numarasını ve fotoğraflarını bu alanda bulabilirsiniz.
bozcaada en güzel otel
Bozcaada En Güzel Otel
Bozcaada en güzel otel ve konaklama alternatifleri ile kısa kaçamakların, sömestr tatillerinin ve doyasıya yaşanacak bir yaz tatilinin en uygun alternatiflerinden bir tanesidir.
arsipel otel
Arşipel Otel
2012 yılında kapılarını misafirlerine açan Bozcaada Otelleri Arşipel , Bozcaada Tekirbahçe mevkiinde denize sıfır bir konumda bulunuyor.Doğayla ve denizle iç içe bir konumda bulunan otelde, sabah kahvaltıları otelin bahçesindeki çardakta ev yapımı reçeller ve doğal üretim bahçe domates, biber vs. ile zengin çeşitlilikle sunuluyor.
Yorumlar ( 0 )
Yorum Yazın