Bozcaada Londra Turizm Fuarında!

30 Ekim 2013 0 YORUM

Türkiye’nin en bakir turizm merkezlerinden olan Bozcaada, 4-7 Kasım tarihlerinde Londra’da düzenlenecek olan “World Travel Market” fuarında tanıtılacak.

 

Bozcaada Kaymakamı Abdülgani Mağ, AA muhabirine yaptığı açıklamada, dünyanın önemli turizm fuarları arasında gösterilen organizasyonun 4-7 Kasım’da Londra’da yapılacağını belirterek, 4 gün sürecek fuarın arz ve talep çevrelerini bir araya getiren “turizm borsası” niteliğinde olduğunu söyledi.

 

Yaz sezonunun sona ermesiyle Bozcaada’da ayrı bir heyecan yaşadıklarını dile getiren Mağ, bu heyecanlarının Bozcaada Kaymakamlığınca hazırlanan Bozcaada Turizminin Uluslararası Pazarlara Entegrasyonu Projesi kapsamında büyük bir uluslararası fuarda adanın tanıtımının yapılacak olmasından kaynaklandığını bildirdi.

 

Mağ, fuarda yeni ve bağımsız bir stantla hem Çanakkale’yi hem de Türkiye’yi temsil edeceklerini ifade ederek, “Dünyanın önemli turizm fuarlarından birine katılıyoruz. Böylelikle yabancı turist sayısındaki artışı sağlamış olacağız. Bu açıdan heyecanlıyız. Bütün materyallerimizi hazırladık. Yeni bir katalog, tanıtım filmi ve broşürlerimizi birkaç dilde hazırladık” dedi.

 

Belediye Başkanı Mustafa Mutay ise fuarın Bozcaada’nın uluslararası pazarlarda tanıtımı anlamında önem arz ettiğini bildirdi.

 

Bozcaada Turizm İşletmecileri Derneği Başkanı (BOZTİD) Yahya Göztepe, Bozcaada’nın yurt dışı turizmi açısından bu yıl ilk defa büyük bir organizasyona katıldıklarına işaret ederek, “Fuar için gerekli bütün hazırlıklarımızı mükemmel bir şekilde tamamladık. Hedefimiz Bozcaada’daki turizm sezonunu uzatmak, yabancı turistleri adaya çekebilmek” ifadesini kullandı.

 

Bozcaada halkı ve Bozcaada aşığı bazı çevrelere göre ise Bozcaada’yı global turizmin bir parçası yapmak,  Ada’nın bakirliğini ve kendine has niteliklerini yok ederek Bozcaada’yı tamamen bir ticaret turizmi merkezi olmaya iteceği görüşü ön plana çıkıyor.

 

2.539 GÖRÜNTÜLEME PAYLAŞ

BOZCAADA OTELLERİ

kemerbag 29
Kemerbağ 29
Kral Tenes'in tarihi yolunda bulunan Bozcaada feribot iskelesine beş-on dakika yürüyüş mesafesinde kırlık alandaki Kemerbağ 29 Mini Resort, 10 odası ile az sayıda seçkin misafiri sade ve özel ortamında ağırlamaktadır.
hill butik otel
Hill Butik Otel
Hill Butik Otelin konumu merkeze ve iskeleye birkaç dakikalık yürüme mesafesinde bulunuyor.Tesis ile ilgili bütün ayrıntıları öğrenmek için bizimle sitemizdeki kanallardan iletişime geçebilirsiniz ya da görsele bir kez tıklayabilirsiniz!
Ada Bacchus Otel
Bozcaada'da bulunan Ada Bacchus 2002 yılında Ahmet Bey'in kendi çalışma ve emeği ile kurulmuştur.Mimarisinde her ayrıntıya özenle değinilen otelimizin duvar taşları tarihi Rum evlerinin taşları ile oluşturulmuştur.Dağ ve deniz manzarası ile harmanlanan muhteşem doğası otelimizin en dikkat çeken özelliklerindendir.
adamarin otel
Adamarin Otel Bozcaada
Adamarin Otel Bozcaada feribot iskelesine sadece 2 dakika yürüme mesafesinde bulunmakta.Feribotla Bozcaada'ya yaklaştığınızda hemen sol tarafta oteli görmeniz mümkün.Deniz manzaralı odaları ve restaurantı ile size kusursuz hizmeti sunan Adamarin Otel hakkında detaylı bilgiler ve fotoğraflar için resmin üzerine iki defa tıklamanız yeterli.
kalispera otel
Kalispera Otel
2017 yılında misafirlerine kapılarını açan Kalispera Otel merkeze 1 km mesafede yer alıyor.Dikkat çekici mimarisi, odaları ve yemyeşil bahçesi ile Kalispera Otel hakkında bilgi edinmek isterseniz tıklayın.
Saklıbahçe Otel
Bozcaada'ya gelip denizi görerek uyanmıyorsanız, bahçesinde oturup denizi görerek kahvaltınızı yapmıyorsanız, Bozcaada'nın tadına varamamışsınız demektedir. 2010 yılında açılan saklıbahçe bozcaada otelleri adada denize sıfır yeşilin ve mavinin iç içe olduğu özel bir yer.Daha detaylı bilgi edinmek için görsele tıklamanız yeterli!
Yorumlar ( 0 )
Yorum Yazın