Bozcaada Londra Turizm Fuarında!

30 Ekim 2013 0 YORUM

Türkiye’nin en bakir turizm merkezlerinden olan Bozcaada, 4-7 Kasım tarihlerinde Londra’da düzenlenecek olan “World Travel Market” fuarında tanıtılacak.

 

Bozcaada Kaymakamı Abdülgani Mağ, AA muhabirine yaptığı açıklamada, dünyanın önemli turizm fuarları arasında gösterilen organizasyonun 4-7 Kasım’da Londra’da yapılacağını belirterek, 4 gün sürecek fuarın arz ve talep çevrelerini bir araya getiren “turizm borsası” niteliğinde olduğunu söyledi.

 

Yaz sezonunun sona ermesiyle Bozcaada’da ayrı bir heyecan yaşadıklarını dile getiren Mağ, bu heyecanlarının Bozcaada Kaymakamlığınca hazırlanan Bozcaada Turizminin Uluslararası Pazarlara Entegrasyonu Projesi kapsamında büyük bir uluslararası fuarda adanın tanıtımının yapılacak olmasından kaynaklandığını bildirdi.

 

Mağ, fuarda yeni ve bağımsız bir stantla hem Çanakkale’yi hem de Türkiye’yi temsil edeceklerini ifade ederek, “Dünyanın önemli turizm fuarlarından birine katılıyoruz. Böylelikle yabancı turist sayısındaki artışı sağlamış olacağız. Bu açıdan heyecanlıyız. Bütün materyallerimizi hazırladık. Yeni bir katalog, tanıtım filmi ve broşürlerimizi birkaç dilde hazırladık” dedi.

 

Belediye Başkanı Mustafa Mutay ise fuarın Bozcaada’nın uluslararası pazarlarda tanıtımı anlamında önem arz ettiğini bildirdi.

 

Bozcaada Turizm İşletmecileri Derneği Başkanı (BOZTİD) Yahya Göztepe, Bozcaada’nın yurt dışı turizmi açısından bu yıl ilk defa büyük bir organizasyona katıldıklarına işaret ederek, “Fuar için gerekli bütün hazırlıklarımızı mükemmel bir şekilde tamamladık. Hedefimiz Bozcaada’daki turizm sezonunu uzatmak, yabancı turistleri adaya çekebilmek” ifadesini kullandı.

 

Bozcaada halkı ve Bozcaada aşığı bazı çevrelere göre ise Bozcaada’yı global turizmin bir parçası yapmak,  Ada’nın bakirliğini ve kendine has niteliklerini yok ederek Bozcaada’yı tamamen bir ticaret turizmi merkezi olmaya iteceği görüşü ön plana çıkıyor.

 

2.735 GÖRÜNTÜLEME PAYLAŞ
BOZCAADA OTELLERİ
risus butik otel
Risus Butik Otel
Bozcaada merkezde Ünzile teyzenin sıcakkanlılığı ile sizleri bekleyen Risus Butik Otelin konumu iskeleye yürüme 5 dakika mesafede.Deniz ve kale manzaralı odası ve terası bulunan otel siz değerli konuklarını heycanla beklemekte.Bozcaada Otelleri hakkında detaylı bilgi edinmek için hızlıca tıkla!
Destina Otel
Destina Otel; genç, dinamik, güler yüzlü ve profesyonel çalışan kadrosuyla keyifli bir Bozcaada Otelleri tatili geçirmeniz için adanın en gözde mekânlarından biri. Bozcaada Otelleri tarzını yansıtan, temiz ve ferah odaları ile bir otelden beklenecek tüm konfor sağlanmış. Adanın merkezinde yemyeşil bir bahçeye sahip Destina Otel’de doğa içinde kahvaltı yapmak ise ayrı bir keyif.
kalais otel
Kalais Otel
Bozcaada Meryem Ana Kilisesinin bir üst sokağında yer alan otel, 2011 yılında hizmet vermeye başlamıştır. Kalais Otel, Bozcaada'nın en yeni otellerinden biri olup, hayran kalacağınız ferah ve huzur verici bir iç dizaynı bulunmaktadır.
necdet kaptan konukevi
Necdet Kaptan Konukevi
Necdet Kaptan Konukevi Bozcaada Kalesi'nin hemen arka sokağında yer alıyor.Bozcaada'nın en yeni ve en konforlu tesislerinden Necdet Kaptan Konukevi ile ilgili ayrıntıları öğrenmek için acele et tıkla!
albatros otel
Albatros Otel
2011 yılında hizmete giren Albatros Otel, Rum mahallesinin tam ortasında, restoranların hemen yanıbaşında, denize sadece 2 dakikalık yürüme mesafesinde bulunan konumuyla ilgi çekiyor. Sezonun büyük bir kısmını eski müşterileri ve onların önerileri ile gelen müşterini ağırlayarak geçiren otelde keyif dolu bir tatil sizi bekliyor.
kemerbag 29
Kemerbağ 29
Kral Tenes'in tarihi yolunda bulunan Bozcaada feribot iskelesine beş-on dakika yürüyüş mesafesinde kırlık alandaki Kemerbağ 29 Mini Resort Bozcaada Otelleri, 10 odası ile az sayıda seçkin misafiri sade ve özel ortamında ağırlamaktadır.
Bozcaada Destina Suit Otel
Bozcaada’da Tuzburnu Bekçi Bayırı mevkiinde yer alan 2008 yılından bu yana hizmet veren Mira Otel Tatil Apartları, 4000 m2 arazi üzerine kurulmuş 9 adet çift kişilik yataklı suit,10 adet çift odalı suit odalardan oluşmaktadır. Otel Bozcaada merkeze uzaklığı yalnızca 1.2 km, Denize uzaklığı ise 250 metredir.
tenedion otel
Tenedion Otel
Bozcaada Otelleri arasında bulunan Tenedion Otel Bozcaada merkezinde Türk mahallesinde yer alıyor.İskeleye yaklaşık 250 metre mesafedeki bu oteli merak ediyorsanız hemen tıklayın!
Yorumlar ( 0 )
Yorum Yazın