Bozcaada Londra Turizm Fuarında!

30 Ekim 2013 0 YORUM

Türkiye’nin en bakir turizm merkezlerinden olan Bozcaada, 4-7 Kasım tarihlerinde Londra’da düzenlenecek olan “World Travel Market” fuarında tanıtılacak.

 

Bozcaada Kaymakamı Abdülgani Mağ, AA muhabirine yaptığı açıklamada, dünyanın önemli turizm fuarları arasında gösterilen organizasyonun 4-7 Kasım’da Londra’da yapılacağını belirterek, 4 gün sürecek fuarın arz ve talep çevrelerini bir araya getiren “turizm borsası” niteliğinde olduğunu söyledi.

 

Yaz sezonunun sona ermesiyle Bozcaada’da ayrı bir heyecan yaşadıklarını dile getiren Mağ, bu heyecanlarının Bozcaada Kaymakamlığınca hazırlanan Bozcaada Turizminin Uluslararası Pazarlara Entegrasyonu Projesi kapsamında büyük bir uluslararası fuarda adanın tanıtımının yapılacak olmasından kaynaklandığını bildirdi.

 

Mağ, fuarda yeni ve bağımsız bir stantla hem Çanakkale’yi hem de Türkiye’yi temsil edeceklerini ifade ederek, “Dünyanın önemli turizm fuarlarından birine katılıyoruz. Böylelikle yabancı turist sayısındaki artışı sağlamış olacağız. Bu açıdan heyecanlıyız. Bütün materyallerimizi hazırladık. Yeni bir katalog, tanıtım filmi ve broşürlerimizi birkaç dilde hazırladık” dedi.

 

Belediye Başkanı Mustafa Mutay ise fuarın Bozcaada’nın uluslararası pazarlarda tanıtımı anlamında önem arz ettiğini bildirdi.

 

Bozcaada Turizm İşletmecileri Derneği Başkanı (BOZTİD) Yahya Göztepe, Bozcaada’nın yurt dışı turizmi açısından bu yıl ilk defa büyük bir organizasyona katıldıklarına işaret ederek, “Fuar için gerekli bütün hazırlıklarımızı mükemmel bir şekilde tamamladık. Hedefimiz Bozcaada’daki turizm sezonunu uzatmak, yabancı turistleri adaya çekebilmek” ifadesini kullandı.

 

Bozcaada halkı ve Bozcaada aşığı bazı çevrelere göre ise Bozcaada’yı global turizmin bir parçası yapmak,  Ada’nın bakirliğini ve kendine has niteliklerini yok ederek Bozcaada’yı tamamen bir ticaret turizmi merkezi olmaya iteceği görüşü ön plana çıkıyor.

 

2.631 GÖRÜNTÜLEME PAYLAŞ
BOZCAADA OTELLERİ
ergin pansiyon ve butik otel
Ergin Pansiyon ve Butik Otel
''Ergin Pansiyon ve Butik Oteller'' Bozcaada merkezinde bulunmakta.Odların dizaynı ve genişliği oldukça iyi.Bunun yanında bu Bozcaada Otelleri 'nden olan otelde deniz ve kale manzaralı suit odalar da bulunmakta.Daha detaylı bilgiler için resme tıklamanız yeterli.
kemerbag 29
Kemerbağ 29
Kral Tenes'in tarihi yolunda bulunan Bozcaada feribot iskelesine beş-on dakika yürüyüş mesafesinde kırlık alandaki Kemerbağ 29 Mini Resort Bozcaada Otelleri, 10 odası ile az sayıda seçkin misafiri sade ve özel ortamında ağırlamaktadır.
çanakkale bozcaada
Çanakkale Bozcaada Otel
Sitemizde Çanakkale Bozcaada otelleri için detaylı ve kapsamlı bir arama yapılması mümkün olabilmektedir. Sorun yaşamadan bu alanda en güzel konaklama çözümlerin bulunması sitemizden mümkün olabilir.
le mansion otel
Le Mansion Otel
Le Mansion Otel Bozcaada'da yeni işletmecileri ile hizmet vermekte.Yenilenen yüzüyle Le Mansion Otel Bozcaada'da bulunmayan pek çok şeyi siz değerli misafirlerimize sunmakta.Le Mansion hakkında tüm detayları öğrenmek istiyorsanız tıklayın.
Ada Bacchus Otel
Bozcaada Otelleri arasında bulunan Ada Bacchus 2002 yılında Ahmet Bey'in kendi çalışma ve emeği ile kurulmuştur. Mimarisinde her ayrıntıya özenle değinilen otelimizin duvar taşları tarihi Rum evlerinin taşları ile oluşturulmuştur. Bozcaada Otelleri arasından dağ ve deniz manzarası ile harmanlanan muhteşem doğası otelimizin en dikkat çeken özelliklerindendir.
ada olympos
Ada Olympos Otel
Ada Olympos Otel, Bozcaada'nın Türk mahallesinde yer alan 4 odalı ufak bir konaklama yeridir.Ada'ya tepeden bakan konumu ve merkeze yakınlığının haricinde geniş odaları ile de tercih sebebi olabilecek Bozcaada Otelleri arasına girmiştir.
armutlu otel
Armutlu Otel
Bozcaada merkeze 1,5 km uzaklıkta bulunan, kuş cıvıltıları, üzüm bağları içerisinde keyifli ve huzurlu tatil için her şey düşünülmüş Bozcaada Otelleri arasında yer alan Armutlu Otel 16 oda ve 44 yatak kapasitelidir.
Yorumlar ( 0 )
Yorum Yazın