Bozcaada Londra Turizm Fuarında!

30 Ekim 2013 0 YORUM

Türkiye’nin en bakir turizm merkezlerinden olan Bozcaada, 4-7 Kasım tarihlerinde Londra’da düzenlenecek olan “World Travel Market” fuarında tanıtılacak.

 

Bozcaada Kaymakamı Abdülgani Mağ, AA muhabirine yaptığı açıklamada, dünyanın önemli turizm fuarları arasında gösterilen organizasyonun 4-7 Kasım’da Londra’da yapılacağını belirterek, 4 gün sürecek fuarın arz ve talep çevrelerini bir araya getiren “turizm borsası” niteliğinde olduğunu söyledi.

 

Yaz sezonunun sona ermesiyle Bozcaada’da ayrı bir heyecan yaşadıklarını dile getiren Mağ, bu heyecanlarının Bozcaada Kaymakamlığınca hazırlanan Bozcaada Turizminin Uluslararası Pazarlara Entegrasyonu Projesi kapsamında büyük bir uluslararası fuarda adanın tanıtımının yapılacak olmasından kaynaklandığını bildirdi.

 

Mağ, fuarda yeni ve bağımsız bir stantla hem Çanakkale’yi hem de Türkiye’yi temsil edeceklerini ifade ederek, “Dünyanın önemli turizm fuarlarından birine katılıyoruz. Böylelikle yabancı turist sayısındaki artışı sağlamış olacağız. Bu açıdan heyecanlıyız. Bütün materyallerimizi hazırladık. Yeni bir katalog, tanıtım filmi ve broşürlerimizi birkaç dilde hazırladık” dedi.

 

Belediye Başkanı Mustafa Mutay ise fuarın Bozcaada’nın uluslararası pazarlarda tanıtımı anlamında önem arz ettiğini bildirdi.

 

Bozcaada Turizm İşletmecileri Derneği Başkanı (BOZTİD) Yahya Göztepe, Bozcaada’nın yurt dışı turizmi açısından bu yıl ilk defa büyük bir organizasyona katıldıklarına işaret ederek, “Fuar için gerekli bütün hazırlıklarımızı mükemmel bir şekilde tamamladık. Hedefimiz Bozcaada’daki turizm sezonunu uzatmak, yabancı turistleri adaya çekebilmek” ifadesini kullandı.

 

Bozcaada halkı ve Bozcaada aşığı bazı çevrelere göre ise Bozcaada’yı global turizmin bir parçası yapmak,  Ada’nın bakirliğini ve kendine has niteliklerini yok ederek Bozcaada’yı tamamen bir ticaret turizmi merkezi olmaya iteceği görüşü ön plana çıkıyor.

 

2.717 GÖRÜNTÜLEME PAYLAŞ
BOZCAADA OTELLERİ
arsipel otel
Arşipel Otel
2012 yılında kapılarını misafirlerine açan Bozcaada Otelleri Arşipel , Bozcaada Tekirbahçe mevkiinde denize sıfır bir konumda bulunuyor.Doğayla ve denizle iç içe bir konumda bulunan otelde, sabah kahvaltıları otelin bahçesindeki çardakta ev yapımı reçeller ve doğal üretim bahçe domates, biber vs. ile zengin çeşitlilikle sunuluyor.
kemerbag 29
Kemerbağ 29
Kral Tenes'in tarihi yolunda bulunan Bozcaada feribot iskelesine beş-on dakika yürüyüş mesafesinde kırlık alandaki Kemerbağ 29 Mini Resort Bozcaada Otelleri, 10 odası ile az sayıda seçkin misafiri sade ve özel ortamında ağırlamaktadır.
aral tatil çiftliği
Aral Tatil Çiftliği
Aral Tatil Çiftliği 1999 yılında Türkiye'de Tatil Çiftliği adıyla açılan ilk konaklama yeri olarak dikkat çekmekte ve Bozcaada Otelleri kategorisine girmektedir.Türkiye turizmine yeni bir isim kazandıran Ahmet bey aynı zamanda tatil çiftliği kavramını oluşturan öncü isimlerden.15 dönümlük geniş ve verimli bir arazi üzerine kurulan çiftlikte sabah kahvaltısından restaurantta yiyeceğiniz yemeklere kadar her şey bu çiftlikte üretilmekte.
Bozcaada Ucuz Otel
Bozcaada Ucuz Otel
Üstelik en ekonomik Bozcaada ucuz otel imkanlarımız sayesinde avantajlı fiyatlar ile konaklamanızı gerçekleştirebilirsiniz.
Bozcaada Destina Suit Otel
Bozcaada’da Tuzburnu Bekçi Bayırı mevkiinde yer alan 2008 yılından bu yana hizmet veren Mira Otel Tatil Apartları, 4000 m2 arazi üzerine kurulmuş 9 adet çift kişilik yataklı suit,10 adet çift odalı suit odalardan oluşmaktadır. Otel Bozcaada merkeze uzaklığı yalnızca 1.2 km, Denize uzaklığı ise 250 metredir.
çanakkale bozcaada
Çanakkale Bozcaada Otel
Sitemizde Çanakkale Bozcaada otelleri için detaylı ve kapsamlı bir arama yapılması mümkün olabilmektedir. Sorun yaşamadan bu alanda en güzel konaklama çözümlerin bulunması sitemizden mümkün olabilir.
hotel fahri bozcaada
Hotel Fahri
Bozcaada Otelleri arasında yer alan Hotel Fahri Bozcaada’nın tam merkezinde yer almakla birlikte limana 50 metre mesafededir. Feribot ile adaya gelirken tabelasını görebileceğiniz otel kasabanın en büyük arsasının bahçesi içerisinde yer almaktadır.
Yorumlar ( 0 )
Yorum Yazın