Bozcaada Londra Turizm Fuarında!

30 Ekim 2013 0 YORUM

Türkiye’nin en bakir turizm merkezlerinden olan Bozcaada, 4-7 Kasım tarihlerinde Londra’da düzenlenecek olan “World Travel Market” fuarında tanıtılacak.

 

Bozcaada Kaymakamı Abdülgani Mağ, AA muhabirine yaptığı açıklamada, dünyanın önemli turizm fuarları arasında gösterilen organizasyonun 4-7 Kasım’da Londra’da yapılacağını belirterek, 4 gün sürecek fuarın arz ve talep çevrelerini bir araya getiren “turizm borsası” niteliğinde olduğunu söyledi.

 

Yaz sezonunun sona ermesiyle Bozcaada’da ayrı bir heyecan yaşadıklarını dile getiren Mağ, bu heyecanlarının Bozcaada Kaymakamlığınca hazırlanan Bozcaada Turizminin Uluslararası Pazarlara Entegrasyonu Projesi kapsamında büyük bir uluslararası fuarda adanın tanıtımının yapılacak olmasından kaynaklandığını bildirdi.

 

Mağ, fuarda yeni ve bağımsız bir stantla hem Çanakkale’yi hem de Türkiye’yi temsil edeceklerini ifade ederek, “Dünyanın önemli turizm fuarlarından birine katılıyoruz. Böylelikle yabancı turist sayısındaki artışı sağlamış olacağız. Bu açıdan heyecanlıyız. Bütün materyallerimizi hazırladık. Yeni bir katalog, tanıtım filmi ve broşürlerimizi birkaç dilde hazırladık” dedi.

 

Belediye Başkanı Mustafa Mutay ise fuarın Bozcaada’nın uluslararası pazarlarda tanıtımı anlamında önem arz ettiğini bildirdi.

 

Bozcaada Turizm İşletmecileri Derneği Başkanı (BOZTİD) Yahya Göztepe, Bozcaada’nın yurt dışı turizmi açısından bu yıl ilk defa büyük bir organizasyona katıldıklarına işaret ederek, “Fuar için gerekli bütün hazırlıklarımızı mükemmel bir şekilde tamamladık. Hedefimiz Bozcaada’daki turizm sezonunu uzatmak, yabancı turistleri adaya çekebilmek” ifadesini kullandı.

 

Bozcaada halkı ve Bozcaada aşığı bazı çevrelere göre ise Bozcaada’yı global turizmin bir parçası yapmak,  Ada’nın bakirliğini ve kendine has niteliklerini yok ederek Bozcaada’yı tamamen bir ticaret turizmi merkezi olmaya iteceği görüşü ön plana çıkıyor.

 

2.733 GÖRÜNTÜLEME PAYLAŞ
BOZCAADA OTELLERİ
necdet kaptan konukevi
Necdet Kaptan Konukevi
Necdet Kaptan Konukevi Bozcaada Kalesi'nin hemen arka sokağında yer alıyor.Bozcaada'nın en yeni ve en konforlu tesislerinden Necdet Kaptan Konukevi ile ilgili ayrıntıları öğrenmek için acele et tıkla!
Vitis Hotel Bozcaada
Vitis Hotel Türk Mahallesinde merkezi bir konumda bulunmakta. 9 odalı otelin odaları oldukça temiz ve geniş. İşletmecileri sıcakkanlı insanlar.Bozcaada Otelleri ile ilgili daha detaylı bilgiler edinmek isterseniz resme çift tıklamanız yeterli.
Karahan Otel
Bozcaada'da 2009 yılında beri misafirlerini ağırlayan Karahan Otel merkezden 1 km uzaklıkta bulunuyor.8 oda ve toplamda 20 kişi kapasitesi bulunan otelimizin tüm odalarında sigara içilmemesi de çocuklu aileler için bozcaada otelleri arasında önemli bir tercih sebebi.
çanakkale bozcaada
Çanakkale Bozcaada Otel
Sitemizde Çanakkale Bozcaada otelleri için detaylı ve kapsamlı bir arama yapılması mümkün olabilmektedir. Sorun yaşamadan bu alanda en güzel konaklama çözümlerin bulunması sitemizden mümkün olabilir.
e2 deniz otel
E2 Deniz Otel
Bozcaada Rum mahallesinde bulunan E2 Otel kale ve deniz manzarası ile size mükemmel bir Bozcaada deneyimi yaşatmak için hazır.Sizde Bozcaada'yı ziyaret etmeye karar verirseniz merkezi konumu ve manzarası ile mutlaka E2 ye uğrayın.Daha detaylı bilgi için resme tıklamanız yeterli.
Saklıbahçe Otel
Bozcaada'ya gelip denizi görerek uyanmıyorsanız, bahçesinde oturup denizi görerek kahvaltınızı yapmıyorsanız, Bozcaada'nın tadına varamamışsınız demektedir. 2010 yılında açılan saklıbahçe Bozcaada Otelleri adada denize sıfır yeşilin ve mavinin iç içe olduğu özel bir yer.Bozcaada Otelleri hakkında daha detaylı bilgi edinmek için görsele tıklamanız yeterli!
Bozcaada Ucuz Otel
Bozcaada Ucuz Otel
Üstelik en ekonomik Bozcaada ucuz otel imkanlarımız sayesinde avantajlı fiyatlar ile konaklamanızı gerçekleştirebilirsiniz.
Şonef House Otel
Otel, tarihin ve kültürün yok edilme zihniyetine direnen, her şeye rağmen güzelliklerin, bu toprakların kadim değerlerinin, özel detayların önemini bilenlere mutluluk verecek antikalarla dekore edildi. Gül-Kosta Şonef çiftinin mükemmeliyetçiliğini her detayda hissedebileceğiniz Bozcaada Otelleri arasında bulunan bu otel, Bozcaada'nın gerçek ruhunu misafirlerine yaşatmayı hedefliyor.
Yorumlar ( 0 )
Yorum Yazın