Bozcaada New Balance Koşusu 2017 - Bozcaada Otelleri

Bozcaada New Balance Koşusu 2017

26 Şubat 2017 0 YORUM

Ortalama 40 kilometrekarelik büyüklüğü ile ülkemizin en büyük adalarından birisi olan Bozcaada, irili ufaklı plajları, kıvrımlı koyları, lezzetli yiyecekleri, misafirperver insanı ve mis kokan havası ile akıllarda yer etmiş sevimli bir tatil beldesidir.

Adadaki imkanların gelişmiş olması, yılın her ayında buraya ciddi bir şekilde tatilcilerin akın etmesini sağlamaktadır ve bu da adada düzenlenen etkinlik ve büyük organizasyonların çeşitliliğini arttırmaktadır. Bozcaada’da son yıllarda yapılan ve hem ada halkı hem de dışarıdan gelen yerli ve yabancı turistler tarafından yoğun ilgi gören etkinliklerden birisi ise ünlü spor markası New Balance’nin her yıl düzenlediği Bozcaada New Balance Koşusu’dur. Sizde bu yıl koşuya katılmayı düşünüyor musunuz? Yazımızın alt kısmında koşu programı ve katılım hakkındaki bilgileri mutlaka okuyunuz.

Bozcaada New Balance Koşusu

İlki 14 Mayıs 2011 tarihinde gerçekleştirilen ve o tarihten bu yana her yıl yeniden düzenlenerek artık bir tür gelenek haline gelen Bozcaada New Balance Koşusu, yediden yetmişe sporu hayatına dahil etmiş olan herkesi kabul etmektedir. Spora ve sporcuya her daim destek olan önemli markalardan New Balance’nin tertemiz havası ve koşuya uygun yolları nedeniyle tercih ettiği Bozcaada’da yapılan bu aktivite, yarışma zamanlarında adada yer alan tesislerin dolup taşmasını da sağlamaktadır.

2011 yılından beri her sene büyük bir katılımın görüldüğü ve binlerce kişinin aynı anda dahil olduğu Bozcaada New Balance Koşusu, yine aynı markanın ana sponsorluğunda ve Bozcaada Belediye Başkanlığı ile Bozcaada Kaymakamlığı’nın sağladığı destekler sayesinde gerçekleştirilmektedir.

Dünyadan da Yoğun İlgi

Sadece Türkiye’den gelen spor severlere değil, tüm dünya üzerinden farklı pek çok yabancı sporcuya da ev sahipliği yapan New Balance Koşusu, her yıl katlanarak artan yarışmacı sayısı ile sporu ve eğlenceyi bir arada sunmaktadır. Erkekler kadar kadınların da büyük ilgi gösterdiği bu koşu yarışması ile muhteşem bir ada manzarasına karşı doyasıya spor yapabilme ve stres atabilme imkanları sporculara sağlanmaktadır.

2017 yılında yedincisi düzenlenecek olan Bozcaada New Balance Yarı Maratonu  ve 10k Koşusu’na Türkiye’nin dört bir köşesinden profesyonel sporcular ile koşmaktan keyif alan spor severlerin katılması beklenmektedir.

New Balance Koşusu 2017 Programı ve Katılım Bilgisi

Bu yıl 13 Mayıs 2017 tarihinde gerçekleştirilmesi planlanan New Balance Koşusu’na katılım için markanın koşu için özel oluşturduğu siteyi ziyaret edebilirsiniz. Kayıtlar başladığı anda ünlü spor markasının resmî web sitesi üzerinden de gerekli duyuru ve bilgilendirmeler yapılmakta ve yarışmaya katılmayı planlayan bütün sporculara kayıt olmaları adına çağrıda bulunulmaktadır.

Koşuda erkek ve kadınlar beraber yarışırken tercihinize göre 2 farklı parkur bulunuyor. Biri 10k diğeri ise adanın tamanını turladığınız yarı maraton koşusu şeklinde, 2 parkur koşucuları da aynı anda ve aynı noktadan başlıyorlar. 10 k koşucuları 4.5 km sonra geri dönerek bitişe ulaşırken,yarı maraton koşucuları Bozcaada’nın bütün koy ve plajlarını geçerek bitiş noktasında tamamlıyorlar.2 parkur koşucularına da erkekler ve kadınlar kategorisinde dereceye girenlere ödüller verilmektedir. Master yaş kategorisinde bulunan her yarışmacıya özel madalya veriliyor. Ayrıca büyük koşudan birkaç saat öncesinde son 5 yıldır ada’ya ve koşuya ayrı bir renk katan Bozcaada Minikler Maratonu düzenlenmektedir.

Bozcaada New Balance Koşusu için kayıtlar internet sitesinde tarif edildiği şekilde yapılmaktadır. Kayıt için gereken ödeme işlemleri ise kredi kartı ya da havale/EFT yöntemleriyle tamamlanabilmektedir. Dileyen sporcular, kayıt süreci başladıktan sonra herhangi bir New Balance mağazasından performans ayakkabı modellerinden satın alabilmekte ve böylece koşuya da ücretsiz kayıt olma şansına sahip olabilmektedir. Kayıtlar oluşturulup ödeme işlemleri bitirildikten sonra sporcu listelerinden yarışmacıların isim kontrolü yapılabilmektedir. İsmi New Balance tarafından yayınlanan kayıtlı sporcu listesinde bulunan yarışmacılar ise yarış günü geldiğinde Bozcaada New Balance Koşusu’na katılabilir ve adada muazzam bir tarih yazma fırsatını elde edebilir.

1.026 GÖRÜNTÜLEME PAYLAŞ
BOZCAADA OTELLERİ
Panorama Butik Otel
Panorama Butik konseptli Otel, Ada merkezinin hemen üzerinde yer almakta olup, İsmini aldığı eşsiz bir panoramik manzaraya sahiptir. Özenle hazırlanmış harika dekora sahip odaların tümü deniz görmektedir. Otel adalı bir çift tarafından işletilmektedir.
eftelya otel bahce
Eftelya Otel
Bozcaada Türk mahallesinde yer alan Eftelya Otel iskeleye yürüme mesafesinde bulunmaktadır.Bozcaada merkezine, kafelere ve restoranlara 200 metre uzaklıkta yüksek bir konumda yer almaktadır.Manzaralı odaları bulunan Eftelya Otel eşsiz bir Bozcaada tatili için sizleri bekliyor.
albatros otel
Albatros Otel
2011 yılında hizmete giren Albatros Otel, Rum mahallesinin tam ortasında, restoranların hemen yanıbaşında, denize sadece 2 dakikalık yürüme mesafesinde bulunan konumuyla ilgi çekiyor. Sezonun büyük bir kısmını eski müşterileri ve onların önerileri ile gelen müşterini ağırlayarak geçiren otelde keyif dolu bir tatil sizi bekliyor.
aral tatil çiftliği
Aral Tatil Çiftliği
Aral Tatil Çiftliği 1999 yılında Türkiye'de Tatil Çiftliği adıyla açılan ilk konaklama yeri olarak dikkat çekmekte ve Bozcaada Otelleri kategorisine girmektedir.Türkiye turizmine yeni bir isim kazandıran Ahmet bey aynı zamanda tatil çiftliği kavramını oluşturan öncü isimlerden.15 dönümlük geniş ve verimli bir arazi üzerine kurulan çiftlikte sabah kahvaltısından restaurantta yiyeceğiniz yemeklere kadar her şey bu çiftlikte üretilmekte.
en iyi bozcaada otelleri
En İyi Bozcaada Otelleri
Bozcaada’da denizde düzenlenen aktivitelerden yararlanmak için sitemizde bulunan en iyi bozcaada otelleri alternatifleri arasında tercih yapabilirsiniz.
arsipel otel
Arşipel Otel
2012 yılında kapılarını misafirlerine açan Bozcaada Otelleri Arşipel , Bozcaada Tekirbahçe mevkiinde denize sıfır bir konumda bulunuyor.Doğayla ve denizle iç içe bir konumda bulunan otelde, sabah kahvaltıları otelin bahçesindeki çardakta ev yapımı reçeller ve doğal üretim bahçe domates, biber vs. ile zengin çeşitlilikle sunuluyor.
Yorumlar ( 0 )
Yorum Yazın