Alışveriş

19 Nisan 2013 0 YORUM

Bozcaada Şarapları,

Bozcaada da 4 büyük şarap üretici bulunmaktadır. Bunlardan 3 ü 1900 lü yıllardan itibaren üretim yapmaya başlayan Yunatçılar , Ataol ve Talay dır. Corvus adlı üreticilerin de 2002 yılında şarap üretiminine başlamasıyla 4 büyük şarap fabrikası adanın üreticilerinden olmuştur. 2008 yılı itibariyle bu 4 büyük şarap üreticisine Gülerada da eklenerek şarap üretimcilerinin sayısı artmaktadır.

Şarap üretiminde adanın kendi üzümü olan Karalahna, Kuntra, Vasilaki, ve Çavuş üzümleri kullanılıyor. Adada bu üzümlerin yanı sıra Cabarnet, Syrah, Merlot adı ile bilinen yabancı kökenli üzümlerinde yetiştirilmesine başlanmıştır. Ada nın kendi yerel üzümleri dışında dışarıdan Boğazkere ve Öküzgözü gibi farklı üzümlerde alınmaktadır.

Şarap almak için Bozcaada biçilmiş kaftan gibi sizin için çünkü sofra şarabından ödül almış şaraplara kadar istediğiniz tüm şarapları bulmak kolay. Satınalmak istediğiniz şarap için gittiğiniz bir şarap üreticisinin mağazasında şarap tadımı yaparak damak zevkinize uygun şarabı almanızda mümkün. Ayrıca şarap üreticilerinin kendi mağazaları haricinde bakkal ve marketlerdede şarap bulabilirsiniz. Üstelik bazı mağazalar kargo ile şehir dışına şarap gönderimide yapıyor.(fiyat aralığı 5-60 tl)

Bozcaada Bağları,

Bozcaada denilince akla üzüm ve şarap geliyor. Adada ilk hasat Ağustos ayı başında Çavuş üzümü ile başlıyor ve mevsimi iki hafta sürüyor. Hemen ardından gelen hoş kokulu Kardinal mevsimi daha uzun sürüyor. Böylelikle adada bağ üzümlerine yol kenarlarında, özel bağ turlarında ve tezgahlarda sıklıkla rahtlayacaksnız. Üzümü ada haklı farklı yönleriylede değerlendiriyor. Kurutulmuş üzüm, Pekmez, Sirke, Salamura Asma Yaprağı, Üzüm Reçeli adalı kadınlar tarafından evlerinde yapılıyor.

Bozcaada Sebzeleri,

Bozcaada nın meşhur olan bir diğer lezzetide domates reçelidir. Rum bir aile tarafınan yapılmış olan reçel adada ün salıyor ve senelerdir üretiliyor. Adaya özgü içinde badem olan bir domates cinsinden yapılıyor.

Adada yürüyüş ve bisiklet turları yaparken kokusunu sıklıkla duyabileceğiniz kekik , ada tezgahlarında kurutulmuş hali ile yer alıyor. Bu kekiklerde arıcılık adada az da olsa kekik balı yapılıyor.

Adanın sebze-meyve pazarı çarşamba günleri oluyor. Çanakkale’nin köylerinden gelen organik sebze meyve ve el yapımı diğer salça, zeytinyağı, baklagiller bu pazarda segileniyor.

Bozcaadaya Zeytinyağı Çanakkale’nin uzun yıllar zeytincilikle uğraşan Geyikli bölgesinde geliyor. Kemahlı’da Bozcaada ya en yakın Zeytinyağı Fabrikası bulunmaktadır. Bu zeytinyağı lezzetiyle çok ünlüdür adada rastlarsanız mutlaka alın..

Adada birde keçilere sıklıkla raslamanız mümkün bu bölgeye özel keçi peynirinin kaynağı keçiler…

3.984 GÖRÜNTÜLEME PAYLAŞ
BOZCAADA OTELLERİ
hera hotel
Hera Hotel
Hera Otel lokasyon olarak Mahallesinde bulunan 4 odalı şirin bir tesislerinden biri olma özelliği vardır .Bozcaada'nın en çok tercih edilen sokağında bulunan Hera Otel sabah kahvaltıları illerde oldukça meşhur. Çoğu doğal ve organik geniş yelpazeli kahvaltısı ile oldukça beğenilmekte.Detaylı bilgiler görsele çift tıklamanız yeterli.
kemerbag 29
Kemerbağ 29
Kral Tenes'in tarihi yolunda bulunan Bozcaada feribot iskelesine beş-on dakika yürüyüş mesafesinde kırlık alandaki Kemerbağ 29 Mini Resort Bozcaada Otelleri, 10 odası ile az sayıda seçkin misafiri sade ve özel ortamında ağırlamaktadır.
Aspasia Otel
1975'ten bu yana Bozcaada'da yaşayan Jorj bey,adanın sakin köşelerinden sulubahçe mevkiinde misafirlerini ağırlıyor.Aspasia House olarakta adlandırılan otelimiz misafirlerin kendini özel hissedeceği bir ortam.Toplam 20 kişi kapasiteli Aspasia Otel'de 3 adet 3 yataklı oda,5 adet 2 yataklı oda bulunuyor.
mauna otel manzara
Mauna Otel
Mauna Otel merkezde ve en canlı sokaklardan birinde yer alıyor.Bozcaada Meryem Ana Kilisesi yakınındaki yerinde yeni işletmecisi Ayşin hanım sizleri ağırlıyor.Otel fiyatları Oda + kahvaltı şeklinde olup, ödemenizi kredi kartıyla da yapabilirsiniz.
en iyi bozcaada otelleri
En İyi Bozcaada Otelleri
Bozcaada’da denizde düzenlenen aktivitelerden yararlanmak için sitemizde bulunan en iyi bozcaada otelleri alternatifleri arasında tercih yapabilirsiniz.
e2 deniz otel
E2 Deniz Otel
Bozcaada Rum mahallesinde bulunan E2 Otel kale ve deniz manzarası ile size mükemmel bir Bozcaada deneyimi yaşatmak için hazır.Sizde Bozcaada'yı ziyaret etmeye karar verirseniz merkezi konumu ve manzarası ile mutlaka E2 ye uğrayın.Daha detaylı bilgi için resme tıklamanız yeterli.
çanakkale bozcaada
Çanakkale Bozcaada Otel
Sitemizde Çanakkale Bozcaada otelleri için detaylı ve kapsamlı bir arama yapılması mümkün olabilmektedir. Sorun yaşamadan bu alanda en güzel konaklama çözümlerin bulunması sitemizden mümkün olabilir.
kalispera otel
Kalispera Otel
2017 yılında misafirlerine kapılarını açan Kalispera Otel merkeze 1 km mesafede yer alıyor.Dikkat çekici mimarisi, odaları ve yemyeşil bahçesi ile Kalispera Otel hakkında bilgi edinmek isterseniz tıklayın.
Yorumlar ( 0 )
Yorum Yazın