Bozcaada Nasıl Bir Yer?

3 Nisan 2018 0 YORUM

Türkiye’nin en güzel yerlerinden birisi olan Bozcaada doğal dokusu ve tertemiz havasıyla insanın ömrüne ömür katan bir şehirdir. Adadaki Rum mahallesi, üzüm bağları ve Kalesiyle muhteşemdir. Ayrıca güzel yemekleri ve şarabıyla bilinen Bozcaada gelenleri kendisine hayran bırakır. Bozcaada nasıl bir yer diyenler adanın özelliklerine bakarak bilgi edinebilir.

Bozcaada Nasıl Bir Yer?

Bozcaada Ege Denizi’nin kuzeyinde Çanakkale’ye bağlıdır. Türkiye’nin üçüncü en büyük adasıdır. Akdeniz ikliminin etkisinde sessiz sedasız ve muhteşem bir doğal güzelliğe sahiptir. Adadaki Bozcaada müzesi geçmişi hakkında bilgi verir. Denize girerken gözlük takarak deniz florasına rastlayabilirsiniz. Adanın en yukarısına çıktığınız zaman güzelliği ayaklarınızın altına serilir. Eğer kitap okumayı seven birisiyseniz burada sahafçı da bulunur.

Bozcaada nasıl bir yer diyorsanız şunları sıralayabiliriz;

  • Bozcada da plastik poşet kullanmak yasaktır.
  • Araba ile adaya geldiyseniz çok hızlı gitmemelisiniz. Çünkü her an karşınıza bir hayvan çıkabilir.
  • Bozcaada deniz turizmi ile öne çıkan bir yerdir.
  • Bağcılık ve şarap üretimiyle de tanınır. Zaten Bozcaada birçok şarap fabrikası da bulunur.
  • Coğrafi konumu sayesinde birçok insanın uğradığı bir mekandır. Bozcaada’yı ziyaret ettiğiniz zaman doğal güzellikleri, sessiz dingin yapısı ve şaraplarıyla kendinizden geçebilirsiniz.

Bozcaada Nasıl Bir Yer? Bozcaada’da Nerede Kalınır?

Bozcaada nasıl bir yer diyenler için en güzel cevap Bozcaada samimi ve küçük konaklama yerleri sayesinde tatilcilerin akınına uğrayan bir mekandır. Fiyatlar bakımından da oldukça uygundur. Temmuz ve Ağustos ayları da tatilcilerin en çok geldiği zamandır. Adanın kahvaltısı da çok güzeldir. Kahvaltı da doğal zeytin, salça, pekmez, doğal süt ürünleri, meyve ve sebze çeşitleri bulunur. Bozcaada da nerede kalacağınızı önceden belirleyerek muhteşem bir tatile başlayabilirsiniz. Fiyatlar da konaklanacak evin özelliklerine bağlı olarak değişiklikler gösterir. Kalınabilecek en güvenli yerlere ulaşımı bizler sağlamaktayız. Bizlerle iletişim ile istenen bilgilere ulaşmak mümkündür.

bozcaada nasıl bir yer
157 GÖRÜNTÜLEME PAYLAŞ
BOZCAADA OTELLERİ
e2 deniz otel
E2 Deniz Otel
Bozcaada Rum mahallesinde bulunan E2 Otel kale ve deniz manzarası ile size mükemmel bir Bozcaada deneyimi yaşatmak için hazır.Sizde Bozcaada'yı ziyaret etmeye karar verirseniz merkezi konumu ve manzarası ile mutlaka E2 ye uğrayın.Daha detaylı bilgi için resme tıklamanız yeterli.
Bozcaada Deniz Kenarı Otelleri!
Bozcaada Deniz Kenarı Otelleri!
Bozcaada deniz kenarı otelleri, tatili en güzel en eğlenceli ve en unutulmaz şekilde geçirmeyi hedefleyenlerin aklına ilk gelen yerlerden olan Bozcaada'nın konaklama için sizlere getirdiği gözde mekânlardır.
aral tatil çiftliği
Aral Tatil Çiftliği
Aral Tatil Çiftliği 1999 yılında Türkiye'de Tatil Çiftliği adıyla açılan ilk konaklama yeri olarak dikkat çekmekte ve Bozcaada Otelleri kategorisine girmektedir.Türkiye turizmine yeni bir isim kazandıran Ahmet bey aynı zamanda tatil çiftliği kavramını oluşturan öncü isimlerden.15 dönümlük geniş ve verimli bir arazi üzerine kurulan çiftlikte sabah kahvaltısından restaurantta yiyeceğiniz yemeklere kadar her şey bu çiftlikte üretilmekte.
tenedion otel
Tenedion Otel
Bozcaada Otelleri arasında bulunan Tenedion Otel Bozcaada merkezinde Türk mahallesinde yer alıyor.İskeleye yaklaşık 250 metre mesafedeki bu oteli merak ediyorsanız hemen tıklayın!
aspava otel
Aspava Butik Otel Bozcaada
Aspava Otel 2011 sezonunda hizmete açılmıştır.Bozcaada iskelesi, Bozcaada Kalesi ve Bozcaada merkezi sadece birkaç adım uzaklıkta bulunuyor.Aspava Otel manzarası ve konumu ile en çok tercih edilenler arasında.
hotel fahri bozcaada
Hotel Fahri
Bozcaada Otelleri arasında yer alan Hotel Fahri Bozcaada’nın tam merkezinde yer almakla birlikte limana 50 metre mesafededir. Feribot ile adaya gelirken tabelasını görebileceğiniz otel kasabanın en büyük arsasının bahçesi içerisinde yer almaktadır.
karna-otel-bozcaada
Karna Otel & Bağ evi
Bozcaada’da merkeze 1,5km mesafede bulunan Karna otel 16 yatak kapasitesi, deniz manzaralı odaları ve plaja 150m uzaklığıyla huzurlu, doğa ile iç içe unutulmaz tatil fırsatı sunuyor.Özellikle yöresel ve zengin çeşit kahvaltısı ile dikkat çeken otelimizin muhteşem ve organik kahvaltısı ile güne mükemmel bir başlangıç yapabilirsiniz.
apollon hotel
Apollon Hotel
Apollon Otel, Bozcaada Otelleri arasında merkezde yer alan otellerden biri.Türk mahallesinde bulunan Apollon Hotel iskeleye yürüyerek birkaç dakika uzaklıkta. Apollon Otel telefon bilgileri ve fotoğrafları bu sayfada bulabilirsiniz.
Yorumlar ( 0 )
Yorum Yazın