Bozcaada Nasıl Bir Yer?

3 Nisan 2018 0 YORUM

Türkiye’nin en güzel yerlerinden birisi olan Bozcaada doğal dokusu ve tertemiz havasıyla insanın ömrüne ömür katan bir şehirdir. Adadaki Rum mahallesi, üzüm bağları ve Kalesiyle muhteşemdir. Ayrıca güzel yemekleri ve şarabıyla bilinen Bozcaada gelenleri kendisine hayran bırakır. Bozcaada nasıl bir yer diyenler adanın özelliklerine bakarak bilgi edinebilir.

Bozcaada Nasıl Bir Yer?

Bozcaada Ege Denizi’nin kuzeyinde Çanakkale’ye bağlıdır. Türkiye’nin üçüncü en büyük adasıdır. Akdeniz ikliminin etkisinde sessiz sedasız ve muhteşem bir doğal güzelliğe sahiptir. Adadaki Bozcaada müzesi geçmişi hakkında bilgi verir. Denize girerken gözlük takarak deniz florasına rastlayabilirsiniz. Adanın en yukarısına çıktığınız zaman güzelliği ayaklarınızın altına serilir. Eğer kitap okumayı seven birisiyseniz burada sahafçı da bulunur.

Bozcaada nasıl bir yer diyorsanız şunları sıralayabiliriz;

  • Bozcada da plastik poşet kullanmak yasaktır.
  • Araba ile adaya geldiyseniz çok hızlı gitmemelisiniz. Çünkü her an karşınıza bir hayvan çıkabilir.
  • Bozcaada deniz turizmi ile öne çıkan bir yerdir.
  • Bağcılık ve şarap üretimiyle de tanınır. Zaten Bozcaada birçok şarap fabrikası da bulunur.
  • Coğrafi konumu sayesinde birçok insanın uğradığı bir mekandır. Bozcaada’yı ziyaret ettiğiniz zaman doğal güzellikleri, sessiz dingin yapısı ve şaraplarıyla kendinizden geçebilirsiniz.

Bozcaada Nasıl Bir Yer? Bozcaada’da Nerede Kalınır?

Bozcaada nasıl bir yer diyenler için en güzel cevap Bozcaada samimi ve küçük konaklama yerleri sayesinde tatilcilerin akınına uğrayan bir mekandır. Fiyatlar bakımından da oldukça uygundur. Temmuz ve Ağustos ayları da tatilcilerin en çok geldiği zamandır. Adanın kahvaltısı da çok güzeldir. Kahvaltı da doğal zeytin, salça, pekmez, doğal süt ürünleri, meyve ve sebze çeşitleri bulunur. Bozcaada da nerede kalacağınızı önceden belirleyerek muhteşem bir tatile başlayabilirsiniz. Fiyatlar da konaklanacak evin özelliklerine bağlı olarak değişiklikler gösterir. Kalınabilecek en güvenli yerlere ulaşımı bizler sağlamaktayız. Bizlerle iletişim ile istenen bilgilere ulaşmak mümkündür.

bozcaada nasıl bir yer
202 GÖRÜNTÜLEME PAYLAŞ
BOZCAADA OTELLERİ
en iyi bozcaada otelleri
En İyi Bozcaada Otelleri
Bozcaada’da denizde düzenlenen aktivitelerden yararlanmak için sitemizde bulunan en iyi bozcaada otelleri alternatifleri arasında tercih yapabilirsiniz.
ergin pansiyon ve butik otel
Ergin Pansiyon ve Butik Otel
''Ergin Pansiyon ve Butik Oteller'' Bozcaada merkezinde bulunmakta.Odların dizaynı ve genişliği oldukça iyi.Bunun yanında bu Bozcaada Otelleri 'nden olan otelde deniz ve kale manzaralı suit odalar da bulunmakta.Daha detaylı bilgiler için resme tıklamanız yeterli.
Saklıbahçe Otel
Bozcaada'ya gelip denizi görerek uyanmıyorsanız, bahçesinde oturup denizi görerek kahvaltınızı yapmıyorsanız, Bozcaada'nın tadına varamamışsınız demektedir. 2010 yılında açılan saklıbahçe Bozcaada Otelleri adada denize sıfır yeşilin ve mavinin iç içe olduğu özel bir yer.Bozcaada Otelleri hakkında daha detaylı bilgi edinmek için görsele tıklamanız yeterli!
oyku otel bozcaada
Öykü Otel Bozcaada
Öykü Otel Bozcaada merkezinde iskelenin hemen sol tarafında yer alıyor.Öykü Otel hakkında detaylı bilgi almak , telefon numarasına ulaşmak için görselde bulunan bağlantıya tıklayabilirsiniz!
arsipel otel
Arşipel Otel
2012 yılında kapılarını misafirlerine açan Bozcaada Otelleri Arşipel , Bozcaada Tekirbahçe mevkiinde denize sıfır bir konumda bulunuyor.Doğayla ve denizle iç içe bir konumda bulunan otelde, sabah kahvaltıları otelin bahçesindeki çardakta ev yapımı reçeller ve doğal üretim bahçe domates, biber vs. ile zengin çeşitlilikle sunuluyor.
kemerbag 29
Kemerbağ 29
Kral Tenes'in tarihi yolunda bulunan Bozcaada feribot iskelesine beş-on dakika yürüyüş mesafesinde kırlık alandaki Kemerbağ 29 Mini Resort Bozcaada Otelleri, 10 odası ile az sayıda seçkin misafiri sade ve özel ortamında ağırlamaktadır.
mauna otel manzara
Mauna Otel
Mauna Otel merkezde ve en canlı sokaklardan birinde yer alıyor.Bozcaada Meryem Ana Kilisesi yakınındaki yerinde yeni işletmecisi Ayşin hanım sizleri ağırlıyor.Otel fiyatları Oda + kahvaltı şeklinde olup, ödemenizi kredi kartıyla da yapabilirsiniz.
Yorumlar ( 0 )
Yorum Yazın