Bozcaada Nasıl Bir Yer?

3 Nisan 2018 0 YORUM

Türkiye’nin en güzel yerlerinden birisi olan Bozcaada doğal dokusu ve tertemiz havasıyla insanın ömrüne ömür katan bir şehirdir. Adadaki Rum mahallesi, üzüm bağları ve Kalesiyle muhteşemdir. Ayrıca güzel yemekleri ve şarabıyla bilinen Bozcaada gelenleri kendisine hayran bırakır. Bozcaada nasıl bir yer diyenler adanın özelliklerine bakarak bilgi edinebilir.

Bozcaada Nasıl Bir Yer?

Bozcaada Ege Denizi’nin kuzeyinde Çanakkale’ye bağlıdır. Türkiye’nin üçüncü en büyük adasıdır. Akdeniz ikliminin etkisinde sessiz sedasız ve muhteşem bir doğal güzelliğe sahiptir. Adadaki Bozcaada müzesi geçmişi hakkında bilgi verir. Denize girerken gözlük takarak deniz florasına rastlayabilirsiniz. Adanın en yukarısına çıktığınız zaman güzelliği ayaklarınızın altına serilir. Eğer kitap okumayı seven birisiyseniz burada sahafçı da bulunur.

Bozcaada nasıl bir yer diyorsanız şunları sıralayabiliriz;

  • Bozcada da plastik poşet kullanmak yasaktır.
  • Araba ile adaya geldiyseniz çok hızlı gitmemelisiniz. Çünkü her an karşınıza bir hayvan çıkabilir.
  • Bozcaada deniz turizmi ile öne çıkan bir yerdir.
  • Bağcılık ve şarap üretimiyle de tanınır. Zaten Bozcaada birçok şarap fabrikası da bulunur.
  • Coğrafi konumu sayesinde birçok insanın uğradığı bir mekandır. Bozcaada’yı ziyaret ettiğiniz zaman doğal güzellikleri, sessiz dingin yapısı ve şaraplarıyla kendinizden geçebilirsiniz.

Bozcaada Nasıl Bir Yer? Bozcaada’da Nerede Kalınır?

Bozcaada nasıl bir yer diyenler için en güzel cevap Bozcaada samimi ve küçük konaklama yerleri sayesinde tatilcilerin akınına uğrayan bir mekandır. Fiyatlar bakımından da oldukça uygundur. Temmuz ve Ağustos ayları da tatilcilerin en çok geldiği zamandır. Adanın kahvaltısı da çok güzeldir. Kahvaltı da doğal zeytin, salça, pekmez, doğal süt ürünleri, meyve ve sebze çeşitleri bulunur. Bozcaada da nerede kalacağınızı önceden belirleyerek muhteşem bir tatile başlayabilirsiniz. Fiyatlar da konaklanacak evin özelliklerine bağlı olarak değişiklikler gösterir. Kalınabilecek en güvenli yerlere ulaşımı bizler sağlamaktayız. Bizlerle iletişim ile istenen bilgilere ulaşmak mümkündür.

bozcaada nasıl bir yer
36 GÖRÜNTÜLEME PAYLAŞ

BOZCAADA OTELLERİ

en iyi bozcaada otelleri
En İyi Bozcaada Otelleri
Bozcaada’da denizde düzenlenen aktivitelerden yararlanmak için sitemizde bulunan en iyi bozcaada otelleri alternatifleri arasında tercih yapabilirsiniz.
armutlu otel
Armutlu Otel
Bozcaada merkeze 1,5 km uzaklıkta bulunan, kuş cıvıltıları, üzüm bağları içerisinde keyifli ve huzurlu tatil için her şey düşünülmüş Bozcaada Otelleri arasında yer alan Armutlu Otel 16 oda ve 44 yatak kapasitelidir.
anatolia otel
Anatolia Otel
Bozcaada Poyraz Limanı Bölgesinde yer alan Anatolia Otel, Bozcaada Merkeze 1,5 km uzaklıktadır.Geniş ve yemyeşil bir bahçe içerisinde konumlanmıştır.Denize ise yaklaşık 300 metre mesafede bulunmaktadır. Bozcaada Otelleri ve Anatolia Otel hakkında bilgi için görsele tıklamanız yeterli!
zeytin butik otel ve kahvalti evi
Zeytin Butik Otel ve Kahvaltı Evi
Zeytin Butik Otelin merkezi konumu ve mükemmel kahvaltısı ile Bozcaada Otelleri arasından en güzellerinden bir tanesi.Bozcaada Otelleri arasında butik tasarıma sahip olan bu otel hakkında detaylı bilgiler almak için bağlantıya tıklayabilirsiniz!
posthane otel
Posthane Otel
Posthane Otel Bozcaadanın tam merkezde Rum mahallesinde bulunan tarihi bir otel. Posthane otel bozcaada hakkındaki tüm merak ettikleriniz için resme iki defa tıklamanız yeterli.
e2 deniz otel
E2 Deniz Otel
Bozcaada Rum mahallesinde bulunan E2 Otel kale ve deniz manzarası ile size mükemmel bir Bozcaada deneyimi yaşatmak için hazır.Sizde Bozcaada'yı ziyaret etmeye karar verirseniz merkezi konumu ve manzarası ile mutlaka E2 ye uğrayın.Daha detaylı bilgi için resme tıklamanız yeterli.
Bozcaada Ucuz Otel
Bozcaada Ucuz Otel
Üstelik en ekonomik Bozcaada ucuz otel imkanlarımız sayesinde avantajlı fiyatlar ile konaklamanızı gerçekleştirebilirsiniz.
ebruli otel bozcaada
Ebruli Otel Bozcaada
Ebruli Otel, 2009 yılından beri Türk Mahallesinde hizmet vermektedir.Ebruli Otel'de toplam 11 oda bulunuyor. Ekonomik odalardan manzaralı odalara ve en özel gününüz için hazırlanmış Balayı odası gibi pek çok seçeneğiniz burada.Standart odalar 2 kişilik ve 3 kişilik seçeneklerle sizleri bekliyor.Tesis hakkında tüm bilgileri ilgili görsele tıklayarak bulabilirsiniz.
Yorumlar ( 0 )
Yorum Yazın