Bozcaada Nasıl Bir Yer? - Bozcaada Otelleri

Bozcaada Nasıl Bir Yer?

3 Nisan 2018 0 YORUM

Türkiye’nin en güzel yerlerinden birisi olan Bozcaada doğal dokusu ve tertemiz havasıyla insanın ömrüne ömür katan bir şehirdir. Adadaki Rum mahallesi, üzüm bağları ve Kalesiyle muhteşemdir. Ayrıca güzel yemekleri ve şarabıyla bilinen Bozcaada gelenleri kendisine hayran bırakır. Bozcaada nasıl bir yer diyenler adanın özelliklerine bakarak bilgi edinebilir.

Bozcaada Nasıl Bir Yer?

Bozcaada Ege Denizi’nin kuzeyinde Çanakkale’ye bağlıdır. Türkiye’nin üçüncü en büyük adasıdır. Akdeniz ikliminin etkisinde sessiz sedasız ve muhteşem bir doğal güzelliğe sahiptir. Adadaki Bozcaada müzesi geçmişi hakkında bilgi verir. Denize girerken gözlük takarak deniz florasına rastlayabilirsiniz. Adanın en yukarısına çıktığınız zaman güzelliği ayaklarınızın altına serilir. Eğer kitap okumayı seven birisiyseniz burada sahafçı da bulunur.

Bozcaada nasıl bir yer diyorsanız şunları sıralayabiliriz;

  • Bozcada da plastik poşet kullanmak yasaktır.
  • Araba ile adaya geldiyseniz çok hızlı gitmemelisiniz. Çünkü her an karşınıza bir hayvan çıkabilir.
  • Bozcaada deniz turizmi ile öne çıkan bir yerdir.
  • Bağcılık ve şarap üretimiyle de tanınır. Zaten Bozcaada birçok şarap fabrikası da bulunur.
  • Coğrafi konumu sayesinde birçok insanın uğradığı bir mekandır. Bozcaada’yı ziyaret ettiğiniz zaman doğal güzellikleri, sessiz dingin yapısı ve şaraplarıyla kendinizden geçebilirsiniz.

Bozcaada Nasıl Bir Yer? Bozcaada’da Nerede Kalınır?

Bozcaada nasıl bir yer diyenler için en güzel cevap Bozcaada samimi ve küçük konaklama yerleri sayesinde tatilcilerin akınına uğrayan bir mekandır. Fiyatlar bakımından da oldukça uygundur. Temmuz ve Ağustos ayları da tatilcilerin en çok geldiği zamandır. Adanın kahvaltısı da çok güzeldir. Kahvaltı da doğal zeytin, salça, pekmez, doğal süt ürünleri, meyve ve sebze çeşitleri bulunur. Bozcaada da nerede kalacağınızı önceden belirleyerek muhteşem bir tatile başlayabilirsiniz. Fiyatlar da konaklanacak evin özelliklerine bağlı olarak değişiklikler gösterir. Kalınabilecek en güvenli yerlere ulaşımı bizler sağlamaktayız. Bizlerle iletişim ile istenen bilgilere ulaşmak mümkündür.

bozcaada nasıl bir yer
200 GÖRÜNTÜLEME PAYLAŞ
BOZCAADA OTELLERİ
apollon hotel
Apollon Hotel
Apollon Otel, Bozcaada Otelleri arasında merkezde yer alan otellerden biri.Türk mahallesinde bulunan Apollon Hotel iskeleye yürüyerek birkaç dakika uzaklıkta. Apollon Otel telefon bilgileri ve fotoğrafları bu sayfada bulabilirsiniz.
necdet kaptan konukevi
Necdet Kaptan Konukevi
Necdet Kaptan Konukevi Bozcaada Kalesi'nin hemen arka sokağında yer alıyor.Bozcaada'nın en yeni ve en konforlu tesislerinden Necdet Kaptan Konukevi ile ilgili ayrıntıları öğrenmek için acele et tıkla!
ergin pansiyon ve butik otel
Ergin Pansiyon ve Butik Otel
''Ergin Pansiyon ve Butik Oteller'' Bozcaada merkezinde bulunmakta.Odların dizaynı ve genişliği oldukça iyi.Bunun yanında bu Bozcaada Otelleri 'nden olan otelde deniz ve kale manzaralı suit odalar da bulunmakta.Daha detaylı bilgiler için resme tıklamanız yeterli.
eftelya otel bahce
Eftelya Otel
Bozcaada Türk mahallesinde yer alan Eftelya Otel iskeleye yürüme mesafesinde bulunmaktadır.Bozcaada merkezine, kafelere ve restoranlara 200 metre uzaklıkta yüksek bir konumda yer almaktadır.Manzaralı odaları bulunan Eftelya Otel eşsiz bir Bozcaada tatili için sizleri bekliyor.
hanimeli otel bozcaada
Hanımeli Otel
Bozcaada Hanımeli Otel, 2014 yılında adaya yerleşen genç çift işletmecileri ve yaptıkları restorasyon çalışmaları ile adaya merhaba dedi.Turizm sektöründe uzun yıllar çalışmış İNAN ailesi tarafından işletilen Hanımeli Otel, adanın tam merkezinde Türk mahallesinde yer alıyor. Limana yalnızca 30m mesafede, 9 Otel odası, 3 bahçe odası, şirin bahçesi, tadına varamayacağınız kahvaltısı, ulaşım kolaylığı ve güleryüzlü işletmecilik anlayışı ile unutulmaz bir tatil geçirebilmeniz için siz değerli misafirlerini, büyük bir heyecanla bekliyor.
tenedion otel
Tenedion Otel
Bozcaada Otelleri arasında bulunan Tenedion Otel Bozcaada merkezinde Türk mahallesinde yer alıyor.İskeleye yaklaşık 250 metre mesafedeki bu oteli merak ediyorsanız hemen tıklayın!
adamarin otel
Adamarin Otel Bozcaada
Adamarin Otel Bozcaada feribot iskelesine sadece 2 dakika yürüme mesafesinde bulunmakta.Feribotla Bozcaada'ya yaklaştığınızda hemen sol tarafta oteli görmeniz mümkün.Deniz manzaralı odaları ve restaurantı ile size kusursuz hizmeti sunan Adamarin Otel hakkında detaylı bilgiler ve fotoğraflar için resmin üzerine iki defa tıklamanız yeterli.
Yorumlar ( 0 )
Yorum Yazın